Şeref Kocabaş ( Kaptan )

WhatsApp Image 2020-05-15 at 10.58.32
img

30 yıldan fazla süredir, denizlerdeyim… Bir çok tekne, gemi ve yatta farklı görevler alarak adeta çekirdekten yetiştim. Türkiye ve Uluslararası sularda her türlü hava şartlarına göre yol almayı bilirim. Denizde iken konuklarıma hizmet ve onların konforunu ve ihtiyaçlarını karşılamak üzerine sürekli tetikte olurum.

Yemeklerimle Öne Çıktım…

Her ne kadar tekne ve deniz sevdam olsa da, miçoluk, gemicilik, kaptanlık yapmama rağmen, yemeklerimle de öne çıktım. Bir çok müşterim, konuğum sadece yemeklerimi özlediği için çok uzaklardan Datça’ya, “Gözde A” adlı tekneme gelir.

Yemeklerim fiyatlara dahildir, ancak küçük hesaplar yapmam, değerinden fazla yemekler yaparım, sürprizler yaparım, asla fiyatı buna göre değiştirmem. 

Diğer tekne turları gibi ben de teknemde konuklarımı en iyi şekilde ağırlamaya özen gösteririm, ancak ben her zaman bahçemdeki domatesi, biberi, soğanı, sunmadan bir kaç saat önce toplarım. En taze balığı ya da en bilinen eti ve tavuğu özel olarak tam da yerinden alırım. Datça’da yaşamanın avantajıyla yemeklerde kullandığım her şey zaten organik olur. En iyi zeytinyağı, en iyi peynir, en iyi zeytin, zaten yöremizin olmazsa olmazı.

Evinde gibi hissederek ucsuz bucaksız bir denizde yaşamak…

Teknemi öyle organize ettim ki, buzdolabından, elektrik ihtiyacına, banyo ve içme suyundan, yatakların konforu, kamaraların havalandırması ve temizliğine kadar, ön ve arka güvertedeki, oturma, dinlenme ya da yatma yerleri en ideal şekilde tasarlanmıştır.

Benim müşterilerim, konuğum, konuklarım dostum oldu… Yıllardır aynı kişilerle denize açılır, aynı huzurda yol alır, mini tatiller yaparız.

Umarım sizler de Datça’yı en kısa zamanda ziyaret eder ve GÖZDE A adlı teknemi tanır ve onunla mini bir tatil yaparsınız.

Şeref Kocabaş
Kaptan

REZERVE

Teknemizle Ege ve Akdeniz Koylarına Açıklmak için Şimdi Kaptan'ı Arayarak Rezervasyon yapın!
ŞİMDİ ARA